ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

ΤΜΗΜΑ

ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

ΣΠΟΥΔΕΣ

ERASMUS+

ΦΟΙΤΗΤΙΚΑ

E-class

ΕΡΕΥΝΑ

ΕΞΩΣΤΡΕΦΕΙΑ

ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ & ΚΕΝΤΡΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ ΠΑΠΕΛ

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Διδακτικό Προσωπικό

 

ΔΙΔΑΚΤΙΚΟ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ (ΔΕΠ)

Ονοματεπώνυμο

Βαθμίδα

Γνωστικό Αντικείμενο

e-mail

Ώρες υποδοχής _________________________
Κοσμήτορας Σχολής:

Χρήστος Καρδαράς

Καθηγητής

Ιστορία του Ελληνισμού [19ος – 20ος αιώνας]: Πολιτική, Θεσμοί, πολιτισμός  kardaras@uop.gr
Πρόεδρος Τμήματος:

Αγγελική Σπυροπούλου

Καθηγήτρια

Ευρωπαϊκή Λογοτεχνία [19ος  - 20ος αιώνας] Θεωρία και Νεωτερικότητα aspirop@uop.gr Παρασκευή
13:00-15:00 
Στο γραφείο της στο κίτριο Πινακοθήκης 
& κατόπιν συννενόησης
Αθανάσιος  Μπλέσιος Καθηγητής Νεοελληνική και Συγκριτική Δραματολογία σε σύνδεση με τη Λογοτεχνία mplesios@uop.gr  Τρίτη 14:00-15:00,18:00-19:00   &   Πέμπτη  14:00-15:00, 18:00-19:00  Στο γραφείο ισογείο στα κεντρικά διδακτήρια.
Αστέριος  Τσιάρας Καθηγητής Θεατρική Αγωγή και Θεατρικό Παιχνίδι tsiaras@uop.gr    

Μαρία   Βελιώτη-Γεωργοπούλου

Αναπληρώτρια

Καθηγήτρια

Ανθρωπολογία – Τελετουργία – Δρώμενα

mvel@uop.gr

Δευτέρα 12:00-13:00  &
Τρίτη  17:00-18:00

Σε γραφείο στα κεντρικά διδακτήρια

Μαρίνα  Κοτζαμάνη

Αναπληρώτρια

Καθηγήτρια

Ευρωπαϊκό θέατρο: 20ος αιώνας ή Σύγχρονο Ευρωπαϊκό Θέατρο kotzaman@uop.gr  Τετάρτη 16:00-18:00   &   Πέμπτη  12:00-14:00 Στο γραφείο της στα κεντρικά διδακτήρια

Ιωάννης  Λεοντάρης

Αναπληρωτής

Καθηγητής

Σκηνοθεσία Θεάτρου και Κινηματογράφου ileontar@uop.gr Δευτέρα 18:00-20:00 
Τρίτη  12:00-14:00
Στο γραφείο Β1 στα διδακτήρια της Άριας

Βαρβάρα Γεωργοπούλου

Αναπληρώτρια 

Καθηγήτρια

Θεατρολογία: Νεοελληνικό Θέατρο και Θεατρική Κριτική  vargeorg@uop.gr  Πέμπτη 11:00-12:00   &   Πέμπτη  16:00-12:00 Στα κεντρικά διδακτήρια, στο γραφείο Γ1 του  Α' ορόφου.

Αντωνία  Μερτύρη

Αναπληρώτρια 

Καθηγήτρια 

Γνωστικό Αντικείμενο: Ιστορία της Τέχνης με έμφαση στα κοινωνικά – πολιτισμικά συγκείμενα των καλλιτεχνικών πρακτικών. antmert@uop.gr
Στυλιανός Χρονόπουλος Αναπληρωτής

Καθηγητής

Αρχαίο Ελληνικό Θέατρο και Δράμα s.chronopoulos@uop.gr Παρασκευή 12:00-14:00  Σε γραφείο στα κεντρικά διδακτήρια

Κωστούλα  Καλούδη

Επίκουρη Καθηγήτρια

 Κινηματογράφος – Ιστορία – Κοινωνία

 kaloudi@uop.gr     

Μαρία  Μικεδάκη

Επίκουρη Καθηγήτρια

Αρχαίο Ελληνικό Θέατρο: Αρχιτεκτονική και Σκηνογραφία mikedaki@uop.gr  Τρίτη 15:00-17:00  

Έλενα  Παπαλεξίου

Επίκουρη Καθηγήτρια

Θεατρολογία: Γενετική του Θεάτρου και Ανάλυση της Παράστασης epapalex@uop.gr Παρασκευή
18.00-20.00 
Στην αίθουσα Λήδα Τασοπούλου στα κεντρικά διδακτήρια

Ευτύχης Πυροβολάκης

Επίκουρος Καθηγητής

Αρχαία και Σύγχρονη Ηθική και Πολιτική Φιλοσοφία epirovolakis@uop.gr

Δευτέρα

12:00-14:00
Στο γραφείο Β1 στα διδακτήρια της Άριας

Ιωάννα Παπαδοπούλου

Επίκουρη Καθηγήτρια

 Κλασική Φιλολογία  i.papadopoulou@go.uop.gr Τρίτη 13:00-
15:00  
& Τετάρτη
13:00-15:00
Στα κεντρικά διδακτήρια

Ιωάννα  Τζαρτζάνη  

Επίκουρη Καθηγήτρια

 Χορός: Κοινωνία, Θεωρία και Επιτελεστικότητα  ioanna_tz@uop.gr Παρασκευή   15:00-16:00 Στην αίθουσα υπολογιστών στα κεντρικά διδακτήρια
      
ΕΙΔΙΚΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ  (Ε.Ε.Π.)

Ονοματεπώνυμο

Βαθμίδα

Γνωστικό Αντικείμενο e-mail Ώρες υποδοχής _________________________ 

Αντωνία  Βασιλάκου

  Βαθμίδα Β΄

 Γαλλικό Θέατρο και Μιμική Τέχνη

avasilak@uop.gr

 Τρίτη 13:00-14:30  &  Τετάρτη 15:00-17:00

Στο γραφείο Β1 στα διδακτήρια της Άριας

Εμμανουέλα Βογιατζάκη-Κρουκόβσκι

Βαθμίδα Α΄

Τα Πολυμέσα στις Παραστατικές Τέχνες vogkruk@uop.gr Πέμπτη
18:00-20:00 
Στην αίθουσα υπολογιστών στα κεντρικά διδακτήρια

Ασημίνα Δημητρουλοπούλου

Βαθμίδα Α΄

Σκηνογραφία και Αρχιτεκτονική του Σκηνικού Χώρου

adimitro@uop.gr

Πέμπτη
12:00-14:00

 

Χριστίνα  Ζώνιου

Βαθμίδα Α΄

Υποκριτική

zoniou@go.uop.gr Δευτέρα 17:00-18:00  &  Πέμπτη
17:00-18:00
Στο γραφείο Β1 στα διδακτήρια της Άριας

Νικόλαος Μάμαλης

   Μουσικολογία  nikosmamalis@uop.gr Πέμπτη
10.00-12.00
Στο γραφείο Β1 στα διδακτήρια της Άριας

Χριστίνα Οικονομοπούλου

Βαθμίδα Α΄

Γαλλόφωνο Θέατρο και Ορολογία του oikonomo@go.uop.gr Τρίτη 08:15-09:15   &  Πέμπτη 08:15-09:15 Στην αίθουσα Λήδα Τασοπούλου & Ισόγειο, στα κεντρικά διδακτήρια

Στυλιανός Ροδαρέλης

Βαθμίδα Β΄

Ισπανικό Θέατρο, Ισπανική Γλώσσα και Ορολογία Θεάτρου rodareli@uop.gr Παρασκευή 11:15-11:45 Στο γραφείο ισογείου, στα κεντρικά διδακτήρια

Άννα  Τσίχλη 

Βαθμίδα Α΄

Σκηνοθεσία και Θεατρική Πρακτική

 tsichli@uop.gr

Δευτέρα

18.00-20.00
Στην αίθουσα Β2 στα διδακτήρια της Άριας
 
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΟ ΔΙΔΑΚΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ  (Ε.ΔΙ.Π.)
Κωστή Κατερίνα Βαθμίδα Α΄ Δραματική Τέχνη στην Εκπαίδευση και Παιδαγωγική του Θεάτρου a.kosti@uop.gr Δευτέρα,
15:00-16:30   &
Τετάρτη,
16:30-18:00
Ισόγειο Κεντρικών Διδακτηρίων
 
ΔΙΔΑΚΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΗ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
Ονοματεπώνυμο  Βαθμίδα  Γνωστικό Αντικείμενο  e-mail  Ώρες υποδοχής   
Αργύρης  Θέος     argtheos@uop.gr   Πέμπτη       15:00-16:00 Στην αίθουσα A1 στα διδακτήρια της Άριας
Ιωάννα  Μενδρινού     i.mendrinou@go.uop.gr  Πέμπτη       17:00-18:00 Στο γραφείο Β1 στα διδακτήρια της Άριας
ΕιρήνηΜουντράκη      e.mountraki@uop.gr Παρασκευή   11:00-12:00 Στο γραφείο Β1 στα διδακτήρια της Άριας

 

 

 

Υλοποίηση ιστοχώρου:
Ανδρέας Μαλής